SILVER OCH METALL / Silver & nysilver / Matskedar 9579684
nr 957 9684
Matskedar
12 st, Silver, 1800-tal, längd: 18 cm
Utrop:
1.800 kr
Såld:
1.400 kr
måndag 27 april 2015
kl 18:38:58
25/4 21:18:44
Legering av koppar, mässing och nickel.
Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS.
Silver